با ما تماس بگیرید:    3382721-0912

فرم ارزیابی رایگان

اقامت پرتقال

خلاصه


توضیحات

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 کشور پرتغال  

در ابتدا لازم است برای آن دسته از دوستداران اقامت در پرتغال، اندکی درباره کشور پرتقال و فرهنگ و سنت این کشور بیشتر بدانیم:
(پُرتغال) به پرتغالی: Portuguesa) با نام رسمی جمهوری پرتغال (به پرتغالی: República Portuguesa) کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است.
جمعیت این کشور ۱۰٫۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است.
پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند.
کشور پرتغال دو منطقه کلان‌شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لیسبون در جنوب و دیگری کلان‌شهر پورتو در شمال است. نام کامل پورتو، پورتو-کاله بوده‌است که به معنی بندر کال‌ها (نام قومی سلتی) است و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتوکاله است. مناطق پورتو و لیسبون از قدیم با یکدیگر در رقابت بوده‌اند.
امید به زندگی در پرتغال برای مردان۷۴/۶سال و برای زنان ۸۱/۳۶سال است. در حدود ۰/۴درصد از مردم این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا بودند که جمعیتی در حدود ۲۲ هزار نفر را شامل می‌شد. هرچند در این کشور دین رسمی تعیین نشده‌است، ۸۴٫۵ درصد از مردم آن کاتولیک و پیرو کلیسای رم هستند. زبان رسمی آن پرتغالی است
.

کشور پرتغال برای تحصیل و زندگی چگونه است؟

در یک نگاه کلی، شهریه دانشگاه‌های دولتی در پرتغال به نسبت دانشگاه‌های خصوصی ارزانتر است. همچنین بعضی از دانشگاه‌های خصوصی با توجه به ارزیابی دانش آموزان تا ۱۰۰ درصد شهریه را تخفیف می‌دهند. دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولاً شهریه را به صورت سالانه دریافت می‌کنند، اما در اکثر دانشگاه‌های خصوصی اینطور نیست و دانشجویان ماهیانه باید بخشی از هزینه ترم تحصیلی را پرداخت کنند.
هزینه زندگی با توجه به اینکه کدام منطقه پرتغال را برای زندگی انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما معمولاً رقمی در حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه را باید برای زندگی در پرتغال در نظر بگیرید. این مبلغ تمام هزینه‌ها را از جمله مسکن، غذا، حمل و نقل و… شامل می‌شود. همچنین بدانید که لیسبون گرانترین شهر پرتغال است
.
 

وضعیت کار در پرتغال:

حسابداری، نرم افزار و IT جزو مشاغلی هستند که نسبت به دیگر شغل‌ها شانس بیشتری در پرتغال دارند. همچنین رشته‌های مهندسی و فنی از جمله مشاغل پردرآمد و قابل پیشرفت در این کشور هستند.
 

مزایای مهاجرت به پرتغال

 • پروسه زمانی کوتاه (حدود 6 ماه)
 • عدم نیاز به مدرک زبان و تحصیلات و سابقه مدیریت
 • امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزای شنگن
 • سیستم آموزشی و بیمه‌ی بهداشتی رایگان
 • امکان سفر بدون ویزا به آمریکا و کانادا (پس از کسب تابعیت)
 • اجازه اقامت به کل خانواده همچنین فرزندان تا 26 سال در پرونده مهاجرتی (با امکان اضافه کردن والدین به پرونده)
 • حداقل حضور فیزیکی در پرتغال (حضور تنها 7 روز در هر سال. متقاضی پس از سال پنجم می­تواند برای اقامت دائم و شهروندی پرتغال درخواست نماید.)
 • سود سالانه مشارکت سرمایه گذاری 3.5 تا ۴ درصد
 • اقامت دائم و کسب تابعیت بعد از پنج سال
   

شرایط اولیه برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 • حداقل سن 25 سال
 • متقاضی نباید شهروندی سایر کشورهای اروپایی را داشته باشد
 • مدرکی مبنی بر اینکه سرمایه گذاری از خارج کشور پرتغال نشات میگیرد
 • نداشتن سابقه کیفری
 • پرداخت هزینه های مرتبط با بررسی و پردازش پرونده
 • حداقل یک سفر کاری به پرتغال در ابتدای انجام امور پرونده
 • حداقل تعهد اقامت در پرتغال ( هفت روز در سال)
   

گزینه های سرمایه گذاری

برای کسب اقامت پرتغال به دو روش ذیل میتوان اقدام نمود:
 1. سرمایه گذاری در خرید املاک
الف)  خرید ملک با ارزش 500,000€ یا بیشتر.
ب) خرید ملک کلنگی با سن بیشتر از 30 سال به ارزش 350 هزار یورو به بالا.
 1. سرمایه گذاری در یک پروژه مصوب عمرانی
الف) متقاضیان با حداقل سرمایه گذاری به مبلغ 350,000€ میتوانند در فعالیت های عمرانی پرتغال مشارکت کنند که این مبلغ پس از 5 سال با احتساب سود سالانه 3.5 تا 4 درصد به متقاضی مسترد خواهد شد.
ب) میتوانند حداقل 280,000€ را در زمینه بازسازی پروژه های ملی سرمایه گذاری کنند که این مبلغ پس از طی 5 سال با احتساب سود سالانه 3.5 تا 4 درصد به متقاضی مسترد خواهد شد.
 1. ایجاد کار
متقاضیان باید 10 شغل یا بیشتر کار ایجاد کنند. این گزینه به علت پیچیدگیهای قانونی و تعهدات فراوانی که متقاضی بر عهده میگیرد برای اکثریت متقاضیان گزینه آسان و مطلوبی در زمان اجرا و برای حفظ شرایط اقامت نمی­باشد.
 

پروژه موجود در جهت سرمایه گذاری

هتل لاپا در پورتو به عنوان بخشی از گروه تحسین شده هتلهای رنسانس ماریوت، تجسم پالایش و پختگی است. این هتل 4ستاره برای برگذاری جلسات، کنفرانس ها، رویدادهای (MICE) به عنوان یک هتل تجاری-محور اختصاص داده شده است.
با سرمایه گذاری در هتل لاپا خود را در یکی از سودآورترین بخشهای صنعت گردشگری سهیم می کنید. هتل لاپا با محدودیت 160 سرمایه گذار در سه ماهه سوم سال 2022 افتتاح می شود.
معماری مدرن و الهام بخش هتل در پیچ و تاب چشم انداز تاریخی شهر پورتو می درخشد و ظرافت را به جزئیات و تمایز را به تجربه می افزاید.
 

مراحل درخواست اقامت طلایی پرتغال

مرحله 1: ثبت نام و ارسال اطلاعات اولیه متقاضی (کپی پاسپورت، رزومه و فرم های اولیه)
مرحله 2: اخذ ویزا و بازدید از پرتغال به همراه خانواده جهت انگشت نگاری
مرحله 3: باز کردن حساب بانکی در پرتغال به نام متقاضی و انتقال سرمایه به آن حساب
مرحله 4: پرداخت هزینه های دولتی به بانک پرتغالی
مرحله 5: انتقال وچه سرمایه گذاری از حساب متقاضی به حساب پروژه
مرحله 6: تایید مهاجرت متقاضی
مرحله 7: ارسال پاسپورت های متقاضی و خانواده به کشور پرتغال جهت اخذ ویزای طلایی

 

موفقیت در این مسیر

برنامه سرمایه گذاری یکی از سریع ترین برنامه ها ی مهاجرتی اروپایی است که ظرف مدت  6 ماه به انجام میرسد.
اگر پرونده شما قبول شود، ویزای موقت 1 ساله صادر می گردد که این ویزا تا 2 سال پس از پایان هر دوره قابلیت تمدید دارد. پس از 5 سال اقامت موقت، ضمن استرداد وجه سرمایه گذاری شما در پرتغال به همراه سود مشارکت سالانه 3 تا 4 درصد بسته به پروژه انتخابی شما واجد شرایط برای دریافت پاسپورت و شهروندی پرتغال خواهید شد. پس از دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت پرتغال شما به عنوان شهروند اتحادیه اروپا قادر به سکونت؛ کار و زندگی در هریک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهید بود .
لازم به ذکر است که در طول مدت 5 سال ابتدای برنامه اقامت کافیست تنها 7 روز در هر سال سفری به پرتغال داشته باشید
.

 
.جهت کسب مشاوره و ارزیابی با همکاران ما در تماس باشید