با ما تماس بگیرید:    3382721-0912

فرم ارزیابی رایگان

امور بانکی و تقاضاها

خلاصه

افتتاح حساب بانکی / بانکهای کانادا / انواع حساب /


توضیحات

امور بانکی و تقاضاها


افتتاح حساب در کانادا


حساب های پس انداز در کانادا به دو گروه حساب های پس انداز کم سود و پرسود تقسیم بندی می شوند و حساب های پس انداز کم سود ، بیشتر برای افراد سرمایه دار کارایی دارند. سرمایه دارها می توانند، این حساب شان را به کارت اعتباری وصل کرده و یا دسته چک بگیرند. از این جهت، این نوع حساب در کانادا مشابه حساب های جاری بوده و البته برداشت از آنها مستلز پرداخت هزینه است.
یکی از انواع حساب هاب بانکی، حساب پس انداز معاف از مالیات (TFSA)، که باید حتما به صورت دولتی ثبت شود و میزان پولی که میتوان در این حساب گذاشت نیز نباید از 5500 دلار تجاوز کند . علاوه بر این، حساب با سود تضمین شده (GIC)، نیز یک روش سرمایه گذاری کم ریسک است که در آن، موسسات سرمایه گذاری، حفظ اصل سرمایه را تضمین می کنند.


 
اسناد مورد نیاز برای باز کردن یک حساب بانکی در صورتیکه شهروند کانادا نباشید:
  • گذرنامه ی معتبر
  • کارت اقامت دائم یا اوراق مهاجرت

بانک های مختلف الزامات خاصی دارند بنابراین بهتر است از قبل با بانکی که می خواهید در آنجا حساب باز کنید، در تماس باشید تا اطمینان حاصل کنید که تمام چیزهای مورد نیاز را تهیه کرده اید.

به عنوان یک قاعده ی کلی، بانک مد نظر احتمالا یکی از برگه های زیر را قبول کند.

  • مجوز اقامت موقت
  • مجوز کار یا تحصیل
  • تاییدیه ی اقامت دائم

 

"Big Five "

بانکداری در کانادا به کارکردهای ۵ بانک بزرگ و اصلی آنکه به ترتیب بر اساس بزرگی آن ها شاملرویال بانک کانادا ، بانک تورنتو دومینیون ، بانک نوا اسکوشیا ، بانک مونترالوبانک تجاری امپراطوری کانادااست ، انجام می شود. این پنج بانکمعروف به “بیگ فایو"   ( Big Five ) در سرتاسر کانادا شعبه های متعددی دارند که در هنکام سفر و یا در صورت مهاجرت به شهر دیگری در کانادا به شما این امکان را می‌دهد که بدون هیچ تغییری از حساب خود استفاده کنید. به علاوه این پنج بانک در فهرست پنجاه بانک امن دنیا قرار دارند.
 
RBC Royal Bank of Canada

دهمین بانک امن دنیا که توسط نشریه Global Finance شناخته شده است و بزرگترین بانک کانادا از نظر تعداد شعبه و میزان دارایی بانک رویال است که این بانک بهترین خدمات بانک داری آنلاین را در میان بانک های کانادایی ارائه می‌دهد. بانک رویال کانادا به تمامی دانشجویان امکان افتتاح حساب رایگان را در طول مدت تحصیل می‌دهد. برای دانشجویان دانشگاه مک گیل و کنکوردیا خودپردازهای این بانک در سطح دانشگاه و یا به فاصله کم در دسترس هستند. از دیگر مزایای این بانک امکان واریز پول به صورت آنلاین به دیگر حساب های این بانک است. بانک آر بی سی به تازه واردین دارای کارت اقامت دائم یک سال حساب رایگان اختصاص می‌دهد.

تازه واردین به کانادا برای دریافت کارت اعتباری نیاز به داشتن شش ماه تا یکسال سابقه بانکی هستند. از دیگر نکات منفی این بانک، عدم امکان دریافت پول از حساب های دیگر برای تازه واردین در طول سال اول افتتاح حساب است.

(TD (Toronto-Dominion

پانزدهمین بانک امن دنیا که توسط نشریه Global Finance شناخته شده است و دومین بانک بزرگ کانادا از نظر تعداد شعبه و میزان دارایی بانک تی دی است. این بانک به تمامی دانشجویان و افراد بالای شصت سال امکان افتتاح حساب رایگان را در طول مدت تحصیل می‌دهد. پکیج دانشجویی این بانک شامل یک حساب بانکی بدون هزینه های ماهیانه و کارهای پرداخت اعتباری رایگان است .از دیگر مزایای این بانک تخصیص کارت اعتباری از ابتدای افتتاح حساب در ازای مبلغ ودیعه است. در حقیقت با بلوکه کردن مقادیری پول در حساب پس انداز شما که برابر با اعتبار کارت اعتباری است، برای شما کارت اعتباری صادر می‌شود.

Scotiabank

Scotia banK سومین بانک بزرگ کانادا است و بیش از 4000 ATM در کل کشور دارد. این بانک حوزه ی وسیعی از انواع حساب ها را دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد و همه دارای امتیازات مخصوص خود هستند.

این حساب ها ماهیانه 9.95 دلار هزینه می برند ودر صورتی که همیشه مبلغ 2500  دلار در حساب فرد باشد، از این مبلغ نیز چشم پوشی می شود.طرح مزایای بانکداری دانشجو هزینه ی ماهیانه ندارد و تعداد تراکنش ها نامحدود است در حالیکه تعدادی از حساب های بانک کسب و کار شامل حفاظت از اضافه برداشت تا سقف 5000 دلار، یک طرح سفارشی کسب و کار و یک کارت اعتباری ویزا می باشد.
 

بانک مونترال(Bank of Montreal)

بانک مونترال قدیمی‌ترین و نخستین بانکی است که در کانادا فعالیت خود را آغاز کرد. این بانک در سوم نوامبر سال ۱۸۱۷ توسط جان ریچاردسون و هشت بازرگان کانادایی دیگر تاسیس شد و امروزه یکی از پنج بانک بزرگ کانادا و در ردیف ۱۰ بانک بزرگ در شمال آمریکا است. شعبه مرکزی این بانک در مونترال دومین شهر بزرگ کانادا واقع شده و شعبه بین‌المللی آن نیز در شیکاگو مستقر است و حدود ۹۰۰ شعبه دیگر در کانادا و سایر نقاط جهان دارد.

برای تازه واردین پکیجی دارد که نیروهای کار، دانشجویان و صاحبان کسب و کار را پوشش می دهد که می توان تا سقف یک سال، حساب بانکی با تراکنش های نامحدود و بدون هزینه ی ماهیانه، یک کارت اعتباری Mastercard و حتی یک صندوق امانات دریافت کرد. حتی در صورتی که تازه به کانادا آمده اید و هنوز دارای سابقه ی اعتباری نیستید نیز ممکن است واجد شرایط وام مسکن باشید.

همچنین یک کارت دانشجویی ارائه می دهد که شامل تخفیف خریدهای مختلف در سراسر کانادا می باشد.

امپریال بانک تجارت کانادا (Canadian Imperial Bank of Commerce)

فرم کنونی این بانک نیز حاصل ادغام بانک تجاری کانادا و امپریال بانک کانادا در سال ۱۹۶۱ است پنجمین بانک بزرگ کانادا شناخته می‌شود. همانند 4 بانک مهم دیگر کانادا، CIBC طرحی برای تازه واردان کانادا دارد که هم برای ساکنان موقت و هم برای ساکنان دائم در دسترس است. 

این پکیج شامل یک حساب جاری روزانه ی CIBC بدون هزینه ی ماهیانه و تراکنش های نامحدود به مدت یک سال و یک کارت بدهی ویزا (Visa Debit Card) است. در صورتی که ساکن دائم کانادا هستید، می توانید در یک صندوق امانات تا سقف 55 دلار کانادا پول نقد داشته باشید.

پکیج دانشجویی بانک CIBC کم و بیش شبیه پکیج تازه واردین است اما تا وقتی که به عنوان دانشجوی تمام وقت ثت نام می کنید، بدون هزینه و رایگان می باشد.

همچنین تعداد حساب بانکی کاری وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب نمود. این حساب ها شامل تراکنش های نامحدود، ساختار انعطاف پذیر نسبت به هزینه با توجه به اندازه ی کسب و کار و دسترسی شما به انواع وام ها با نرخ های ترجیحی می باشند.